BAKIMLI ELLER

3 aşamalı kırışıklık maskesi

3 aşamalı kırışıklık maskesi

Cildimiz herşey gibi geçen zamanla beraber yılların izini yansıtır. Kırışıklğa neden olan zaman başta olmak üzere, çabuklaştıran faktörlerde bulunmaktadır. Cildin kırışması ve doğal olarak yaşlı bir görünüm sergilemesine neden olan olumları öncelikle dikkate almalıyız. Cildin ihtiyacı olan nem kaybını kazanmasını sağlamak, kırışıklığı geciktirmeyi de beraberinde getirecektir. İç ve dış etkenler cildin çabuk kırışmasında büyük rol oynar. Öncelikle sağlıklı beslenme ve düzenli cilt bakımı yapmak yaşlanmayı geciktiren unsurlar arasındadır. Cildin yapısı da bu oluşuma katkı sağlayacaktır. Herkesin kendi cilt yapısını öğrenip, buna uygun şekilde bir bakım uygulaması daha verimli sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır.

3 aşamalı cilt bakım maskesi, her cilt tipi için uygun olmaktadır. Suna Dumankaya tarafından tavsiye edilen 3 aşamalı maskeyi evde kolayca hazırlayıp cildinize uygulayabilirsiniz. 1. aşama da 4 yemek kaşığı yulaf unu, 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve az su ile maskemizi hazırlayalım. Yulaf ununun içine suyu ilave edip boza kıvamında bir karışım elde edelim. Üzüm çekirdeği yağını da ilave edip karıştıralım. Bu karışımı dekolte, boyun ve cildimize iyice yayalım. 10 dakika bekletelim. 2. aşama da 1 adet elmayı rendeleyelim ve cildimize bulunan maskenin üzerine sürelim. 5 dakika beklerken 3. aşama olan maskemizi hazırlayalım.

4 yemek kaşığı çökelek ve bir miktar kefir karıştıralım. Cildimizde olan maskelerin üzerine de bu karışımı sürelim. 15 dakika da bu şekilde bekleyelim ve toplam da 30 dakika cildimizdeki maskeler beklemiş olsun. Sonrasında cildimizi pamuk yardımıyla temizleyelim. Arkasından bol su ile durulayalım. Yüzümüzü su ile duruladıktan sonra, jojoba yağı ile destekleyelim. Jojoba yağı yoksa üzüm çekirdeği yağı da sürebiliriz. 3 aşamalı maske cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayacaktır. Gözenekleri açacak ve kırışıklıkların oluşmasına engel olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı