BAKIMLI ELLER

Ayak bakımı için doğal krem

Ayak bakımı için doğal krem

Ayak bakımı hem estetik hem de sağlık açısından çok önemlidir. Ayakların yumuşacık ve pürüzsüz olması vücudu taşıyan ayaklara duyulan önemin belirtisidir. Ayak bakımı her açıdan sağlıklı olmak zorundadır. Günün bütün karmaşasında yorgunluğun belirginleştiği ilk bölgelerimiz ayaklardır. Günün tüm yükünü üzerine yüklediğimiz ayaklarımızın özenli bir bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayalım. Ayakların bakımını düzenli olarak yapmak, oldukça rahatlatıcı olacaktır. Stresli ve yorgun geldiğiniz evinizde, gün boyu yüklediğiniz negatif enerjinizi ayaklarınıza yapmış olacağınız masaj ve bakım sayesinde atabileceksiniz. Özellikle kış aylarında bütün gün kapalı klan ayakların her gün düzenli şekilde desteklenmesi gerekiyor.

Ayakların yumuşacık ve mis gibi kokması için hazırlayacağınız karışımla mükemmel ve rahat ayaklara kavuşabileceksiniz. 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı, 12 damla okaliptüs yağı ve koyu renkli cam şişe işimize yarayacak malzemelerdir. Bütün malzemeleri koyu renkli cam şişeye koyup karıştıralım. Ayakları yıkadıktan sonra hazırladığımız karışımla ayağımıza masaj yapalım. Günün bütün yorgunluğu, stresi ve ağrıları bu masaj ile yok olacaktır. Kendinizi ertesi güne dinlenmiş ayaklar ve gevşemiş bir vücut ile hazırlayabileceksiniz.

Ayak banyosu için 1 limon suyu, 1/4 çay kaşığı tarçın tozu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1/4 su bardağı süt ve su ile ayağınıza özel banyoyu hazırlayabilirsiniz. Ayaklarımızın girebileceği leğene sıcak suyu koyalım. İçine diğer tüm malzemeleri koyup karıştıralım. 15 dakika bekleyelim ve sonrasında kurulayalım. Hemen arkasından hazırlamış olduğumuz ayak kremini kullanabiliriz. Dinlenmiş ve bakımlı ayaklar için mis kokulu banyoyu her akşam ayaklarınıza yaptırabilirsiniz. Kış aylarında ayakkabıdan bunalan ayakları bir nebze olsun şımartmalısınız

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı