BAKIMLI ELLER

Bitkisel Parfüm ve Selülit Yağı Yapılışı

Bitkisel Parfüm ve Selülit Yağı Yapılışı

Güzel olmak güzel kokmak kadınların vazgeçilmezlerinden..kimyasal içerikli ürünler parfümler ise saglıgımızı ciddi derecede tehdid ediyor..cildimize ve saglıgımıza zarar vermeden güzel kokmak istiyorsak işte size dogal parfümler..bitkisel ürünler ve kozmetik uzmanı seda sakacı dan katı parfüm deoderant ve selülit giderici masaj yağı yapımı

katı parfüm yapımı için gerekli malzemeler

50 gr katı hindistancevizi
7 damla bitkisel gliserin
3 damla ıtır yagı
2 damla gül yagı
3 damla vanilya yağı

sigara bırakmak isteyenler sigara içmeden ıtır yagı koklarsa sigara i,stegi yok olur..şeker hastaları ıtır yağı koklamamalı ve ıtır yağı içeren parfüm kullanmamaı..şeker ve çekici koku için ylang ylang yagı konulmalı..

dogal deoderant yapımı için gerekli malzemeler

10 yemek kası melisa çayı
1 yemek kaşığı maden suyu
1 yemek kaşığı gül suyu
4 damla adaçayı yağı
3 damla limon yağı
sıcak su

melisa çayını sıcak suyun içine koyup demleyin..diger malzemeleri karıştırıp sprey bir şişe içine koyun deoderantınız hazır..böylece koltuk altınızda güvenle kullanabileceginiz bir deoderant elde etmiş oluyorsunuz..

Bitkisel Selülit tedavi eden ve selülit oluşumunu engelleyen masaj yağı yapımı için gerekli malzemeler
25 ml ozon yağı
25 ml üzüm çekirdeği yağı
4 damla biberiye yağı
3 damla kekik yağı
3 damla rezene yağı

ürünleri karıştırıp selülitli bölgenize yukarı doğru masaj yaparak uygulayın streç film sarın..gün aşırı bu karışımı kullanmak gerekiyor..

kekik ve biberiye sara hastaları kullanmamalı..biberiyeyi tansiyon hastaları kullanamaz..yan etkisi vardır

jojoba yağı kuru cilt için çocuklarda ve bebeklerde güvenle kullanılabilir….jojoba yağı buzdolabında katılaşırsa orjinaldir..cilt ve saç için odan yağı jojoba yağı kullanılmalı..odan yağı yaşlanma karşıtı ve sarkık gögüs için kullanılacak yan etkisi olmayan bir yağdır..

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı