BAKIMLI ELLER

Boyun kırışıklıkları için maske

Boyun kırışıklıkları için maske

Cildimizde yaşadığımız tüm sorunlar boyun bölgemiz için de geçerlidir. Boyun ve dekolte bölgesi de kadınların estetik açısından çok önem taşımaktadır. Cildin kırışmasını ve yaşlanmasını önlemek imkansızdır. Dekolte ve boyun bölgenize uygun gençleştiren maskeleri sık aralıklarla mutlaka uygulamalısınız. Özellikle boyun bölgemizde belirli bir yaştan sonra katlandığı bölgelerde kırışıklık ve çizgiler oluşmaya başlayacaktır. Bu çizgilerin derinleşmesine izin vermeden, sadece yüzeysel kalmalarını sağlayabiliriz. Daha pürüzsüz ve kalıcı bir güzellik sağlamak için boyun ve dekolte bölgemizi doğru beslemeliyiz. Cildimizi nemlendirerek yaşlanmayı ve kırışıklığı azaltabiliriz.

Boyun ve dekolte bölgesi için önerilen muz maskesi harika bir besleyicidir. 1 orta boy muzu kaşığın tersiyle iyice ezelim. Ezdikten sonra 2 çay kaşığı gül suyu ile karıştıralım. Karışımı tüm boyun bölgemize sürelim. Dekolte ve boyun bölgemize sürdükten sonra 20 dakika bekleyelim. Boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkların derinlere inmesini ve yenilerinin oluşmasını engelleyecek bir maskedir. Daha sonra soğuk su ile maskeyi temizleyelim. Bunun yanı sıra boyun egzersizleri de kırışıklığı geciktirmektedir. Sık aralıklarla boyun egzersizleri yaparak özellikle sarmaları engelleyebilir, daha sağlıklı bir görünüme kavuşabiliriz.

Yaş ilerledikçe boyun ve gıdı bölgesinde oluşan sarkma ve kırışıklıklara engel olamıyoruz. Fakat yapacağımız maskeler ve egzersizlerle birlikte bu bölgelerin yaşlanmasını geciktirebiliyoruz. 1 yumurta sarısı, 1 çay kaşığı bal ve yarım bardak portakal suyu ile karıştırarak boynumuza ve dekolte bölgemize sürelim. 15 dakika bekleyelim ve ılık su ile yıkayalım. Bu maskeden sonra nemlendiricimizi mutlaka sürelim. Salatalık da kırışıklık karşıtı olan besleyici sebzelerden biridir. Salatalıkları dilimlere ayırıp boyun ve dekolte bölgemize yatırıp gezdirelim. Boyun ve dekolte bölgemize sık olmak üzere özel bakımını yapalım

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı