BAKIMLI ELLER

Burun Estetiği Nasıl Yapılır ve Aşamaları Nelerdir

Burun Estetiği Nasıl Yapılır ve Aşamaları Nelerdir

 

Antalya Burun Estetiği alanında uzman hekimleri ile estetik konusunda çeşitli başarılara imza atmaktadır. Burun estetiği uzmanları aldıkları eğitim konusunda da diğer hekimlere göre daha başarılıdırlar. Aynı ameliyatı kulak burun boğaz doktorları da yapabilmektedir; ancak en iyi olanını plastik cerrahlar yapar. Çünkü plastik cerrahlar, diğer doktorlara göre bu işin eğitimini daha uzun yıllar almaktadırlar. Elleri bu işe daha yatkındır. Bu yüzden hastalar tavsiyemiz, doktorunuzun plastik cerrah mı yoksa kulak burun boğaz doktoru mu olduğunu iyice araştırmalısınız. Ameliyat sonrasında yüzünüzde oluşabilecek morluk ve şişliklere de hazırlıklı olmalısınız. Bunlar kalıcı değildir, bu konuda bir şüpheniz olmasın. Ancak ameliyat sonrasından 15 gün geçtikten sonra, hala şişlikler devam ediyor ise ortada ciddi anlamda sıkıntı var demektir. Burnunuza yanlış bir işlem yapılmış olabilir. Dikkatli olmakta fayda vardır.

Burun Estetiği Ameliyatı Operasyon Sonrası Yaşanacaklar

Hasta ile hekimin iletişiminin kuvvetli olması, operasyonun seyrini değiştirecektir. Hasta hayalindeki tasarladığı burun tipini ne kadar net bir şekilde anlatabilir ise, doktorun da işi o kadar kolaylaşacaktır. burun ameliyatı çok iyi başarılara imza atmaktadır. Doktorunuz ile ilk görüşmenizde, sizin burnunuzun fotoğrafını her yönden çekecektir. Bu fotoğraflar, operasyon sonrasında öncesi ve sonrası şeklinde değerlendirmeye alınacaktır. İçinize sinecek bir şekilde olmalıdır. Bu fotoğrafta, sizin istediğiniz özellikler bilgisayar yardımı ile fotoğrafınızın üzerine çizilecektir. Rötuşlanmış fotoğrafınız ile rötuşlanmamış fotoğrafınız üst üste getirilecektir. Bu sayede yapılacak olan işlem, net bir şekilde gözükecektir. Ameliyat sonrasında belli bir süre kanamanız olacaktır. Bu tüm hastalarda bu şekildedir. Çünkü birçok ameliyatta burun kemiği kırılır. Bu kırılma sırasında ister istemez kanama olacaktır. Operasyon sonrasında bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir.

• Ameliyat öncesinde her türlü tahlilleriniz yapılır. Kan ve idrar tahlilleri art arda yapılır. Herhangi bir şeye karşı alerjinizin olup olmadığı araştırılır. Eğer bir alerjiniz var ise, operasyon sırasında ona göre müdahale edilir.
• Ameliyat sırasında grip oldu iseniz, gibinizin geçmesi beklenir. Grip olmanız, ameliyatınızı olumsuz olarak etkileyebilir.
• Eğer sigara kullanan biri iseniz, ameliyat öncesinden en az 10 gün önce sigara kullanmayı bırakmalısınız. Çünkü yapılan araştırmalara göre, sigara yaraların iyileşme süresini uzatıyor. burun estetiği merkezi, bu konuda asla taviz vermiyor.
• Günlük hayatınızda çeşitli nedenlerden dolayı, kan sulandırıcı kullanıyor iseniz, bunu doktorunuz ile konuşmanız gerekmektedir. Çünkü kan sulandırıcılar ameliyat esnasında kanamayı daha da arttıracaktır. Bu hem doktorunuzun işini zorlaştıracaktır hem de sizin çok fazla kan kaybetmenize neden olacaktır.
• Operasyon sonrasında gözlük dahi olsa takmamalısınız. Çünkü burnunuzun şekli bozulabilir. Bu konuda özellik ile dikkatli olmanızda fayda vardır.

Bir önceki yazımız olan EN İYİ SU ARITMA CİHAZI FİRMASI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı