BAKIMLI ELLER

Cildin Rengini Açan Kivi Maskesi

Cildin Rengini Açan Kivi Maskesi

Cildin parlak bir görünüşe sahip olması büyük önem taşımaktadır. Cilt ne kadar parlak ve aydınlık bir görünüme sahip olursa kişi o kadar sağlıklı görünür. Tabi bu anlamda yapılacak bazı bakım yöntemleri vardır. Bu açıdan uygulanacak yüz maskeleri sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Son zamanlarda özellikle kivi meyvesi maskelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Kivi içerisinde yer alan antioksidanlar sayesinde cildinizde aydınlatıcı etkiyi hemen hissedebileceksiniz. Bu maske hem cildinizi zararlı etkilere karşı koruyacak hem de cildinize sağlıklı bir görünüm verecektir. Ayrıca sivilceler ve lekeler içinde oldukça yararlı olacaktır.

Kivi Maskesi Malzemeleri

  • 1 adet kivi
  • 1 ölçek kadar Aspir yağı
  • 2 ölçek kadar şeker

Kivi Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak kivinin içini kaşıkla çıkarın ve bir kâsenin içerisinde ezin. Yalnız iyice ezmeye özen gösterin, çünkü yağ ve şekerle karıştırdığınızda kivinin topak olmaması gerekir. İyice ezdikten sonra ise yağ ve şekeri ekleyin ve karıştırın.

Belli bir müddet kadar karıştırmaya devam edin ve krem şeklini almasını sağlayın. Daha sonra yüzünüze maskeyi uygulayın ve 10 dakika kadar bekleyin. 10 dakika sonrasında yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Maskeyi haftada 1 kez yüzünüze uygulamanız yeterli olacaktır.

Düzenli bir şekilde kivi maskesini yüzünüze haftada 1 uyguladığınız zaman yüzünüzde oluşan aydınlatıcı etkiyi hemen fark edeceksiniz. Böylelikle çok daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüme sahip olacaksınız. Ayrıca yüzünüzde serinletici bir etkide oluşacaktır.

Dikkat Edilecek Kısımlar

Bu konuda dikkat etmeniz gereken kısım ise alerjik etkilerdir. Bazı ev yapımı maskelerde alerjik sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Dolayısı ile maskeyi yüzünüze uygulamadan önce vücudunuzun ufak bir bölgesinde deneyin. Eğer herhangi bir sorunla karşılaşmadıysanız yani cildiniz karışıma bir tepki vermediyse, rahatlıkla yüzünüze uygulayabilirsiniz.
The senate bill would keep the two current sources of federal vocational funding, https://domyhomework.guru/ state grants and tech prep, separate.

Bir önceki yazımız olan Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin Doğal Peeling Tarifi başlıklı makalemizde bakım, bakımlı eller ve el bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı