BAKIMLI ELLER

Cilt Maskeleri Tarifleri

Cilt Maskeleri Tarifleri

Organik Cilt Maskeleri Karışımları İşe Yarıyor mu?

Evde yapılabilen doğal cilt maskeleri işe yarıyor mu ? sorusuna  verebileceğimiz cevap bazen olacaktır. Bu tür maske tarifleri, genellikle cildiniz ile uyum sağlaması gereken maskeler olarak bilinirler. Yani, cildinizin verdiği semptomu yok edecek maskeleri direkt, hedef olarak alıp kullanmanız gerekiyor. Örneğin, sivilce kurutma sorunu varsa ve internetten rastgele bir tarif bulup denediyseniz, bu sizde işe yaramayıp, başka bir deneyende işe yarayabilir. Ciltten cilde değişiklik gösteren bu tür organik maske karışımları genelde çoğu insanda işe yaramayan ancak her şeye rağmen cilde iyi gelecek doğal ürünlerdir. Bunları yapmaktan eğer alerjen bir etkisi yoksa kaçınmamanız gerekir. Haftada bir ya da iki defa, cildinizi nemlendirmek adına internetten cilt maskeleri tarifleri alabilir ve bunları kullanabilirsiniz.

Yumurta Sarısı ve Süt Karışımı Cilt Maskesi

Yüz için nemlendirici bir maske karışımı olan yumurta sarısı ve süt; haftada bir ya da iki kez uygulama ile kuru cilt tiplerine iyi gelebilecek, doğal bir maske olarak biliniyor.

Sizlere sivilce kurutmak için evde doğal çözüm yolları içeren öneriler sunuyoruz.

Sivilce Cilt Maske Tarifi

Limon Suyu ve Yoğurt Karışımı Cilt Maskesi

Özellikle sivilceli ciltlere iyi gelebilen bir cilt maskesi türü olarak bilinen limon suyu ve yoğurt karışımı, gece yatmadan önce yapmanız halinde cildinizi yeniden iyileştirir ve eski haline kavuşturabilir. Düzenli kullanımda ise organik olarak limonun cildinize etkisi, gözenekleri açması malumunuz.

 

Bir önceki yazımız olan Plastik Cerrahi ile Sağlıklı Yaşam başlıklı makalemizde estetik, plastik cerrahi ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı