BAKIMLI ELLER

Çin Takvimi ile Çocuğunuzun Cinsiyetini Hesapla

Öncelikli olarak bu hesaplama ilk başta saçma gelebilir fakat etrafımdaki kişilere göre baktığımda doğruluk oranı %70 üzerinde doğruluk payı olduğunu düşünüyorum.İlk olarak Çin takvimi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Çin Takvimi Nedir?Ne zaman ortaya çıkmıştır?Nasıl cinsiyet hesaplanır?

Çinliler bu hesaplama şeklini 700 yıldan fazla bir süredir çocuklarının cinsiyetlerini tahmin etmek için kullanıyorlar.Onların inanışlarına göre bu takvime göre hamile kalırsanız doğruluk oranının %90 oranına kadar doğruluk payı olduğu söylenmektedir.Bebeklerin cinsiyet tahminini için bir çok yöntem kullanılsa da doğruluk payı en çok olan bu yöntemdir.Çin takviminin orjinal hali Pekin eyaletinde bulunan bir üniversitede saklanmaktadır.

Peki takvime göre cinsiyeti nasıl belirleriz?

Anne yaşının ve hangi ayda hamile kaldığı bilgileri bizim tahminleri yapmamız için yeterli olabilecek iki kriterdir.Çin takvimine göre en fazla erkek cinsiyetli bebek olma olasılığı Anne 18 yaşında ise bu durumu yaşanır.

Bu durumda hamile kalmış olduğu ay Ocak veya Mart aylarında kız çocuğu ihtimali doğar diğer 10 ayda ise erkek çocuk olma olasılığı %90 üzerindedir.

Yine bu takvimine göre en çok kız çocuğu olma olasılığı yüksek olan yaş 21 yalında olmasında ve ocak ayı dışında hamile kalması durumunda kız olma ihtimali artar.

Bir önceki yazımız olan Diş Etini Korumak İçin Günde 1 Fincan Kahve! başlıklı makalemizde ağız sağlığı, diş sağlığı ve kahvenin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı