BAKIMLI ELLER

Çok Bilgisayar Kullanan Omega 3 Yağı Tüketmeli!

Çok Bilgisayar Kullanan Omega 3 Yağı Tüketmeli!

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte artık her alanda bilgisayara ihtiyaç duyuluyor. Fakat bilgisayarı çok fazla kullanmakta sağlığımızı kötü yönde etkileyebiliyor. Özellikle gözlerde ortaya çıkan göz kuruluğu rahatsızlığı günlük yaşantımızı bozuyor. Dolayısı ile çok fazla bilgisayar kullanıyorsanız, beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor.

Yapılan bazı araştırmalarda Omega 3 yaş asitlerinin göz kuruluğuna iyi geldiği belirlenmiştir. 3 ay boyunca yapılan testlerde toplamda 478 kişide oluşan göz kuruluğu iltihabına omega 3 yağları iyi gelmiştir. Günde aldıkları 2 adet Omega 3 hapı oldukça faydalı olmuştur. Bu deneylerde aynı zamanda bazen deneklere zeytinyağı içeren haplarda verildi. Fakat ilk sonuçlarda Omega 3’ün göz kuruluğu iltihabını büyük ölçüde azalttığı tespit edildi.

Omega 3 Gözün Nemlenmesini Sağlıyor

Bilgisayar başında çok fazla oturmak sebebiyle birçok göz rahatsızlığı oluşabiliyor ve bu rahatsızlıklardan bazıları kalıcı oluyor. Dolayısı ile bu konuda çok dikkatli davranmak gerekiyor. Mecburen bilgisayarlarla uğraşmak isteyenlerde göz kuruluğu gibi ilerde insanları zorlayacak rahatsızlıklarla karşılaşmamak adına beslenmesine dikkat etmesi gerekiyor. Omega 3 yağlarında bulunan mineraller goblet hücrelerinin arttırılmasını sağlıyor. Goblet hücreleri de gözün nemlenmesini sağladığı için göz kuruluğuna engel oluyor.

En Çok Omega 3 Yağı Bulunan Besinler

Bilindiği üzere her besinde ne yazık ki Omega 3 yağı yer almıyor. Dolayısı ile beslenmemize de ayrıca seçici olmamız gerekiyor. Aşırı bilgisayar kullanımı sonucu ortaya çıkan göz yorgunluğu, göz kuruluğu, gözde kızarma, bulanık görme, sulanma, ağrı, batma ve kısarak bakma gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde özellikle Omega 3 yağı tüketmek gerekiyor. Omega 3 yağının en çok bulunduğu besinler arasında ise et olarak; ton balığı ve somon balığı gibi beyaz etler yer alırken sebzeler arasında ise semizotu, ıspanak, soya fasulyesi, karanfil ve keten tohumu yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Bu Baharatlar Vücuttaki Yağları Yakıyor! başlıklı makalemizde beslenme, yağ yakıcı ve yağ yakıcı besinler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı