BAKIMLI ELLER

Diş beyazlatmak için doğal formüller

Diş beyazlatmak için doğal formüller

Dişlerin beyaz olması kimi zaman doğal yapısından, kimilerine göre de beslenme ve özenli bir bakıma göre değişim gösterecektir. Beyaz dişler sağlıklı gülüşlerin nedenidir. Dişlerin sararmasını sağlayan bir çok faktör bulunmaktadır. Başta çay, kahve, sigara kullanımı, yeterli fırçalanmayan dişler de sararmalar görülmesi kaçınılmazdır. Dişlerde oluşan renk kaybı ve sararması genellikle yetersiz bakımın sonuçlarından biridir. Etkileyici ve sorunsuz bir gülücük için, dişlerinizin beyaz ve bakımlı olması çok önemlidir. Düzenli fırçalanmayan dişler, yüzeyinde biriken yiyecek ve içeceklerin getirdiği sonuçlardan biridir. Dişlerin sürekli olarak fırçalanması da bazı durumlarda yeterli olmayabilir. Bunun için bitkisel beyazlatıcılardan arındırıcılardan destek alabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı öğütülmüş adaçayı, 1 çay kaşığı kabartma tozu ile dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. İki malzemeyi de karıştırıp dişlerinizi fırçalayın. Ağız hijyeninizi de destekleyecek olan bu karışım, kısa sürede dişleriniz de olan sarı rengi açacaktır. 1 çay kaşığı karbonat, 1/4 limon suyu ve 2 damla zeytinyağı diş bakımınızı yapacaktır. Bütün malzemeleri karıştıralım. Haftada bir defa olmak üzere hazır olan karışımla dişlerinizi fırçalayın. Bu karışım sayesinde dişlerinize yapılan sarı lekelerden kurtulmuş olacak, nefesinizin mis gibi kokmasını sağlayacaktır. Ağız ve diş bakımını bir çok kişi yetersiz yapmaktadır. Sadece günde bir defa dişlerinizi fırçalayan ve hala diş renginden şikayetçi olanlar vardır.

Beslenme şeklimizde dişlerin sararmasını etkileyen aktif olağanlardır. Dişe tutunan ve kolay terk etmeyen gıdaları tükettikten sonra, dişlerin mutlaka fırçalanması gerekmektedir. Özellikle şarap ve sigara tüketiminden sonra dişlerin hemen fırçalanması faydalı olacaktır. Asitli içecekler de dişlerde yemek artıkların kalmasını ve yapışmasını sağlamaktadır. Günde mutlaka 3 defa düzenli olarak dişlerin fırçalanması gerekmektedir

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı