BAKIMLI ELLER

Diş Etini Korumak İçin Günde 1 Fincan Kahve!

Diş Etini Korumak İçin Günde 1 Fincan Kahve!

Ağız ve diş hastalığı konusunda uyguladığımız bakım yöntemlerinin yanı sıra beslenmemizde tercih edeceğimiz içeceklerde oldukça büyük önem taşıyor. Diş etini koruma yöntemleri arasında ön plana çıkan kahve tüketimi oldukça fazla beğeni topluyor. Kahve içerisinde bulunan antioksidanlar diş etinin temizlenmesini ve daha sağlıklı olmasını sağlıyor.

Araştırmalar Kanıtlıyor!

Amerika’da yapılan araştırmalara göre günde 1 fincan kahvenin içilmesinin çok fayda sağladığı hatta günde 1 fincan kahve içenlerin, içmeyenlere göre daha az diş ve ağız hastalıkları ile karşı karşıya kaldığı görülüyor. Dolayısı ile bu konuda bilgi sahibi olmak büyük önem taşıyor. Çünkü kahve dişin belalısı olan Streptococcus Mutans isimli diş bakterinin dişe yapışmasını engelleyerek dişlerin aşınmasını ve çürümemesini sağlıyor.

Fakat uzmanlar çok fazla kahve tüketmememiz gerektiğine de dikkat çekiyor. Yani ayarında tüketim yapmak gerekiyor. 3 fincan kahveye kadar izin verilse de bu miktar aşıldığında ciddi diş eti aşınma sorunlarıyla karşılaşılabiliyor. Bu yüzden kahve tüketimini bilinçli yapmak ve sınırı geçmemek gerekiyor.

Tabi not olarak kahvenin diş sararttığına da değinmek gerekiyor. Fakat günümüzdeki ileri tıp dünyası düşünüldüğünde dişleri beyazlatmak oldukça kolay olduğundan bu etki pekte önemsenmiyor. Asıl önemli olan dişlerin çürümesini engellemesini sağlaması olduğundan dolayı günde 1 fincan kahve içmek faydalı oluyor.

Kahvenin Diğer Faydaları

Ayrıca kahvenin daha pek çok faydası da bulunuyor. İnsanlara kahveyi biraz yanlış tanıttıkları için herkes uzak dursa da aslında vücudumuzu yarar sağlayan pek çok özelliği bulunuyor. Bağırsaklardaki sindirimi arttırması, reflüye engel olması, vücudun demir miktarına katkı sağlaması, vücudun daha enerjik olması ve sinir sistemini düzenlemesi gibi etkileri sayesinde vücut daha sağlıklı oluyor. Fakat her yiyecekte olduğu gibi hiçbir zaman aşırı tüketime gitmemek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Migren Ağrılarına Kalıcı Çözüm! başlıklı makalemizde ağrı, migren ve migren tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı