BAKIMLI ELLER

Doğal ve Güzel Makyaj Yapma İpuçları

Doğal ve Güzel Makyaj Yapma İpuçları

Doğal ve Güzel Makyaj Yapma İpuçları

Şüphesiz tüm kadınların merakla araştırdığı en önemli hususlarından birisi makyaj oluyor. Herkesinde bildiği gibi makyaj bir kadının en önemli simgesi. En küçük kusurların gizlenip bireysel güzelliğin ortaya çıkmasında vazgeçilmez bir anahtar rolü oynuyor. Peki bu denli tercih sebebi olmasına rağmen herkes güzel ve doğru makyaj yapabiliyor mu? tabi ki hayır. Çünkü doğru, kusursuz, doğal ve güzel makyaj yapmanın birtakım hususları bulunuyor.

Makyaj Öncesi Cilt Bakımı

Güzel ve doğal görünmenin en güzel yanı kuşkusuz cilt bakımından geçiyor. Dolayısıyla makyaj uygulamasından önce mutlaka cildinizin temiz ve hijyenik olduğundan emin olmalısınız. Cilt bakımı için cilt tipinize uygun temizleme jelleri ve köpükler tercih edebilirsiniz. Pratik kullanımları sayesinde temizliğinize büyük katkıda bulanacaklardır. Ön temizliğinizden sonra nemlendirici bir kremle bakımınıza son verebilir ve daha sonra makyajınıza geçebilirsiniz.

Doğru Fondöten

Kaliteli bir fondöten seçmeniz makyajınızın güzel ve muazzam görünmesinin en önemli noktası. Öncelikle ürünün ten renginize yakın olduğundan mutlaka emin olmalısınız. Diğer dikkat etmeniz gereken kriter ise fondöteni uygulamanı zamanınız. Gündüz yapacaksanız gün ışığını gören bir ortamda, gece ise güzel bir şekilde aydınlatılmış ortamda yapılmasına dikkat etmelisiniz. Fondöten süngeri yardımı ile uygulamanız daha kusursuz sonuç yakalamanıza yardım edecektir.

Pudra Seçimi

Ten rengine uyumlu olması gereken diğer makyaj malzemelerinden birisi de pudra. Burada göz önünde bulundurulması gereken husus pudranın tek başına mı yoksa fondöten üzerine mi kullanılacağıdır. Pudra tek başına kullanılacaksa büyük fırça yardımı ile tene yedirilmelidir. Ancak fandöten üzerine kullanılacaksa şeffaf türde olmasına ve ince tabaka halinde uygulanmasına dikkat etmek de fayda vardır.

Göz ve Dudak Makyajı

Makyajın asıl temelleri atıldıktan sonraki aşaması süslemeden ibarettir. Allık, göz farı, rimel, eyeliner ve ruj gibi ürünler yardımı ile tarzınıza uygun şekilde makyajınızı gerçekleştirebilirsiniz. Göz makyajınızda mutlaka gözlerinizin küçüklüğüne ve büyüklüğüne göre seçim yapmanız doğru sonucu verecektir. Büyük göstermek istiyorsanız kirpiklerinizin diplerinden zevkinize uygun renkte göz kalemi çekmeye başlayarak hafif uç kısımlarını taşırmalısınız. Dudak makyajınızda ise ince dudaklar için kemik renginde bir çerçeve çizerek içini doldurabilirsiniz. Böylelikle hem daha dolgun hem de daha cezbedici bir dudak makyajı elde edebileceksiniz.

Kusursuz makyaj yapmanızı kolay kılacak birbirinden seçkin kalitedeki ürünler için Yves Rocher markasını tercih edebilirsiniz. Online platform üzerinden zevkinize ve ihtiyacınıza yönelik pek çok bakım ve makyaj ürünü bulabileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Yüz Şekline Göre Doğru Makyaj Teknikleri başlıklı makalemizde doğru makyaj, makyaj ve makyaj teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı