BAKIMLI ELLER

Dolgun Dudaklar İçin Öneriler

Dolgun Dudaklar İçin Öneriler

Bayanların güzellik, bakım ve çekiciliğinde önemli etkenlerden biri de dudaklarıdır. Dudaklarının sağlıklı, dolgun ve güzel görünmesi bayanlara ayrı bir çekicilik katar. Dudakları dolgun gösterecek birçok yöntem vardır. Ufak ipuçları ile dudaklarınızı dolgun ve kalın gösterebilmek mümkün.

Dünyaca ünlü makyaj ustaları bu tüyoları kullanarak çok küçük formda dudakları dolgun göstermeyi başarıyorlar. Koyu ya da açık ton ruj sürseniz de bazı tüyolar sayesinde dolgun dudaklara sahip olmanız çok kolay.

İşte dolgun dudaklara sahip olabilmek için kolayca uygulayabileceğiniz tüyolar:

Dudaklarınızı nötürlemek için bir fondöten veya pudra kullanarak  dudaklarınızı ten renginize yakın bir hale getirin. Dudaklarınızın alt ve üst sınırının etrafına bir ton açık kapatıcı ya da concealer uygulayın.

Rujunuz ile aynı renk bir kalem ile dudaklarınızın sınırında bulunan açık renk hattı belirginleştirin ve dudağınızda ki şekil bozukluklarını kalem ile düzeltin. Yani kalemle dudaklarınızın çevresini güzel bir şekilde çizerek belirginleştirin. Kalemle belirlediğiniz alan dışına çıkmadan rujunuzu sürün ve dudağınızın iç kısımlarına parlatıcı sürün. Özellikle dudağın yukarı bölümünün kısımlarına bu uygulamayı yapın.

Bu işlemleri isterseniz fırça yardımıyla da yapabilirsiniz. Rujunuzun kalıcılığını arttırmak için aynı renk kalemi veya transparan pudrayı tüm dudağınıza uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı