BAKIMLI ELLER

En Etkili Zayıflama Reçeteleri

Zayıflamak için mucize bekleyen birçok kişi, kilo vermesini sağlayacak birçok yöntem dener. En etkili Zayıflama reçeteleri hangileri diye baktığımızda, sonucun kalıcılığı açısından önemli olan sonuçları sunan sağlıklı ve dengeli beslenme listeleridir.

 

Hiçbir detoks programı ya da diyet kalıcı biçimde kilo vermenizi sağlamaz. Zaten vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri alabilmeniz için bu sağlıklı şok diyetler yeterli değildir. Detoks bir gün yapıldığında zararlı değildir. Ancak sürekli yapıldığında zararlıdır. Çünkü vücudun protein almaya da ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç karşılanmazsa beden güçsüzleşir ve sağlıksız bir yaşam söz konusu olur.

 

Zayıflama denildiğinde akla kalıplaşmış bir beden şeklinin gelmemesi gerekir. Çünkü her zaman aynı şekilde kilo verilmez. Herkesin vücut şekli farklı olacağı için, kilo verdiğinde görünen sonuç da farklı olacaktır.

 

Ayda 4 Kilo Yeterli

 

Uzmanlar ayda 4 kilo vermenin yeterli olduğunu ifade ediyorlar. Yani en fazla haftada 1 kilo verilmesi gerekiyor. Daha fazla kilo verilmesi durumunda ise kişinin sağlığı olumsuz etkileniyor. Zayıflama vücut için yağ yakımının sağlanmasıyla mümkün olacaktır. Bunun için de şeker yakan metabolizmanızı yağ yakan bir şekle dönüştürmeniz gerekir.

 

Bunun için yapmanız gereken çok basittir. Çünkü şeker ve  karbonhidrat tüketimini tamamen keserek vücudunuzda depolanan yağların yakılmasını sağlayabilirsiniz. Doğru bir beslenme sisteminin belirlenmesiyle yağ yakıcı bir metabolizma haline gelen metabolizma zayıflama sonucu verecektir.

 

En fazla aylık 4 kilo verilmesi, fazlası için sağlıksız şok diyetlerle zayıflama denemelerinin yapılmaması gerekiyor.

 

Nelerle Beslenmelisiniz?

 

Koyu yeşil sebzeler, meyveler, et ve balık ürünlerinin tüketilmesi sağlıklı beslenmenizi sağlayacaktır. Sağlıklı ve dengeli beslenmek herkes için farklı ihtiyaçların karşılanmasını sağlar. Ama tüm vücutların protein ve life ihtiyacı vardır. Yüksek lif ve protein içeren besinlerin tercih edilmesi, her yaştan insana sağlıklı bir beslenme sistemi oluşturur. Sadece zayıflama amacıyla değil sağlıklı olmak için de bu besinlerin tüketilmesinin önemi büyük.

 

Yeterli ve dengeli beslenme ile elde edilecek sağlıklı beslenme sisteminin sonuçları da son derece belirgindir. Sadece kilo vermekle kalmaz aynı zamanda daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Zayıflama sağlıklı beslenerek elde edilecek bir sonuçtur. Bu yüzden doğru beslenerek zaten doğal olarak kilo verebilirsiniz.

 

Neden Ekmek Yememelisiniz?

 

Ekmek yememelisiniz çünkü artık buğdayın da kalitesi eskisi gibi değil. Yapışıklık sağlayan buğday vücudunuzdan atılmadığı için zayıflama mümkün olmaz. Göbekte biriken buğday ürünleri size yağ olarak geri döner. Gluten nedeniyle bu sonucun oluşması bilinirken ekmek ve türevlerini tüketmeniz pek de iyi sonuçlar vermeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Diyet Seti Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı