BAKIMLI ELLER

Erkeklerde burun operasyonu

Erkeklerde burun operasyonu

Erkeklerin son dönemlerde dış görünüşlerine önem vererek kendilerine baktıkları görülmektedir. Kadınların dikkatini çeken bu durum aynı zamanda hoşlarına da gitmektedir. Abartıdan uzak durup kendi tarzını yansıtabilen bakımlı erkekle birlikte olmak hangi kadın istemez ki? Kadınlara daha iyi görünmek için midir veya kendilerine bakmalarının bir devamı olduğunu düşündükleri için midir bilinmez erkeklerin de son zamanlarda estetik dokunuşlar yaptırdıkları görülmektedir. Botoks gibi güzellik merkezlerinde uygulanan dokunuşların yanı sıra, estetik doktorlarına giderek sorunlu oldukları bölgeleri hakkında yapılabilecekleri konuşup bilgi almaktadırlar. Erkeklerin estetik dokunuşları yaptırırken ortaya koydukları şartlardan biri ise bakıldığı zaman yapılan müdahalenin karşıdakinin gözüne batmayacak olmasıdır. Burun operasyonlarında da bu kaygılarını doktorlara anlatarak ameliyat sonrasında istedikleri görüntüyü tartışırlar. Bu sebepten erkeklerde burun operasyonunda maskülen görüntünün ön plana çıktığını görmekteyiz. Yüzü tipine göre doktorun vereceği kararla erkeğin yüzüne uygulanan modelin özellikleri değişebilmektedir. Erkek burun operasyonunda burun ucu çok fazla kaldırılmaz, çok inceltme uygulanmaz. Kadınlar da dudak ve burun açısı 105 derece ayarlanırken, erkek burun operasyonlarında 90 derece ayarlanmaktadır.

Erkek hastalar bazen sadece burun kemerinden, burun ucunun düşüklüğünden veya burun ucunun genişliğinden şikayetle doktora başvurmaktadır. Sadece bu kısmı yaptırmak onlar için yeterli olabilir. Anlayacağınız kadın burun operasyonlarında olduğu gibi erkeklerde burun estetiği operasyonunda her alana müdahale yapılmamaktadır. Erkeklerde burun operasyonu yapılmadan önce doktorla kurulan iletişim ve güvenin tam olması gerekmektedir. Aynı şekilde operasyon sonrası ortaya çıkacak görüntünün bilgisayar üzerinden hastaya gösterilerek fikrinin alınması gerekmektedir. Hazırlanan taslak hastanın da içine sinmiş ve kafasında soru işareti kalmamış ise uygulamaya geçilmelidir.

Erkeklerin burun kemik ve kıkırdakları kadınlara göre daha kalın olduğundan operasyon sonrası şişlik ve morluk konusunda kadınlara nazaran daha fazla sorun yaşamaktadırlar. Bu yüzden operasyon sonrası önerilen tüm uygulamalara dikkat ederek kendilerini korumaları gerekmektedir. Daha geç geçicek olan şişlik ve morluklardan biran önce kurtulmak istiyorlarsa operasyon sonrası üst üste konulan iki yastıkla yüksekte yatmalarında fayda olacakdır.

Bunların yanı sıra erkeklerin büyük çoğunluğu burun operasyonunu yaşadıkları fizyolojik sebeplerden dolayı geçirmektedir. Kavga sırasında aldıkları darbeler, nefes darlığı problemleri doktora başvurmalarına sebep olmaktadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Plastik Cerrahi ile Sağlıklı Yaşam başlıklı makalemizde estetik, plastik cerrahi ve sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı