BAKIMLI ELLER

Evde Doğal Maske: Cildi Besleyen Kil Maskesi

Evde Doğal Maske: Cildi Besleyen Kil Maskesi

Daha sağlıklı bir vücut için kesinlikle cildinize iyi bir bakım yapmanız gerekmektedir. Bu yüzden cilt bakımı konusunda ekstra hassasiyet göstermenizde fayda vardır. Ayrıca yüz maskelerini kendiniz evde rahatça hazırlayabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Şu sıralar en çok tercih edilen maskelerden birisi olan kil maskesi, özellikle cildi besleme konusunda oldukça faydalıdır. Bu maske sayesinde yüzünüz daha dolgun ve canlı olacaktır. Üstelik hazırlaması da oldukça kolaydır.

Kil Maskesi İçin Gerek Malzemeler

Bu maskeyi hazırlamak için öncelikle 1 çay kaşığı Fransız kili, 1 yemek kaşığı gül suyu, 2 damla gül esansı yağı, yarım çay kaşığı kaolin kili ve ½ yemek kaşığı aloe vera jel malzemesine ihtiyacınız vardır. Bu malzemelerin büyük bir kısmı aktarlarda satılmaktadır. Aynı zamanda bazılarını eczanelerde de bulmanız mümkündür.

Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak elinizde bulunan Fransız kili ve kaolin kilini karıştırın. Bu ikiliyi iyice karıştırdıktan sonra bu karışımın içine gülsuyu, aloe vera jelini ve gül esans yağını ekleyin. Bu malzemeleri de ekledikten sonra karıştırmaya devam edin. Karışım yeterince karıştıktan sonra yüzünüzün her bir bölgesine eşit olacak şekilde karışımı yayın.  Bu işlemden sonra 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakika dolduktan sonra yüzünüzdeki maskenin kuruduğunu hissettiyseniz artık yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Cilt besleyen maskeyi belirli bir aralık boyunca yapmanızda fayda vardır. Hazırladığınız bu maske karışımını bir ay süresince buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Bu sayede sorunsuz bir şekilde ileride tekrar uygulayabilirsiniz. Eğer düzenli bir şekilde maskenizi uygularsanız cildinizdeki değişimi rahatlıkla fark edebilirsiniz. Çok daha canlı ve hijyenik bir yüze sahip olmanız için bu maskeyi düzenli aralıklarla yapmaya özen göstermeniz gerekir.
In some cases, groups have been forced to abandon projects because of terrorist threats.

Bir önceki yazımız olan Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin Doğal Peeling Tarifi başlıklı makalemizde bakım, bakımlı eller ve el bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı