BAKIMLI ELLER

Evde Doğal Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı, cilt sağlığı ve güzelliği için oldukça önemli bir etkendir. Cildin tazeliğini ve pürüzsüzlüğünde en etkili yöntemlerden biri olan cilt bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Cilt bakımı günümüzde oldukça yaygın bir hal almıştır. Uzmanlar eşliğinde cilt bakımı yapılırken, buna vakti ve imkanı olmayan kişiler cilt bakımını evde kendileri de oldukça kolay bir yöntemle düzenli bir şekilde yapabilirler.

Evde doğal cilt bakımı yapmak aslında çok kolaydır. Önemli olan düzenli ve özenli bir şekilde cilt bakımı gerçekleştirmektir. Cilt bakımı yaparken öncelikle cilt tipinizi belirlemeniz büyük önem taşıyor. Cildiniz; kuru, karma ya da yağlı olabilir. Her cilt tipinin farklı bakımları vardır. Bu farklı cilt bakım uygulamalarını sizinle ileriki yazılarımızda paylaşacağız. Şuan sizlere her cilt tipine rahat bir şekilde uygulanabilir genel bir yüz bakım rutini tavsiyesi vermek istiyorum.

İşte her cilt tipine uygun bir cilt bakım tarifi: 

  • Cilt bakımını mutlaka duştan sonra yapın.
  • Duştan çıkarken sıcak suyun buharında yüzünüzü 3-5 dakika bekletin. Duş almak yerine bir tencerenin içinde kaynamış suyun buharına yüzünüzü yakınlaştırın ve tencereyle kafanızın üzerine buharın çıkmasını engelleyecek havlu örtün. Cildinizi 3-5 dakika suyun buharında yumuşamaya bırakın.
  • Duştan çıktıktan veya buhar banyosunda sonra açılmış gözeneklerinize ve yumuşamış olan cildinize ilk olarak siyah nokta bantlarını kullanarak siyah noktalardan yüzünüzü arındırın.
  • 1 yumurta akı, 1 çorba kaşığı bal ve 2 çay kaşığı süt ile bir karışım hazırlayın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve yüzünüzdeki suyun kurumasını bekleyin.
  • Yüzünüzü cildinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirin.
  • Yatmadan önce bir gece kremi kullanmaya da özen gösterin.

Evde yapacağınız cildinizin tazelenmesi ve rahatlaması için etkili ve harika bir maske olan bu küçük maske cildinizi temizler, nemlendirir, gözenekleri sıkılaştırır, sivilce oluşumunu engeller ve cildin yağ oranını dengeler. Her cilt tipi rahatlıkla kullanabilir. Her cilt tipine uygun bu doğal maske haftada 1 kez uygulanabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı