BAKIMLI ELLER

Gözlerdeki şişlikler için öneriler

Gözlerdeki şişlikler için öneriler

BÜTÜN GECE AĞLADIM BU GÖZLERLE NASIL İŞE GİDECEĞİM ?

Göz etrafında kan dolaşımı zayıf olduğundan, gözdeki şişin bir saat içinde inmesi hayaldir.

Göz etrafında kan dolaşımını arttırarak ödemin daha çabuk çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Öncelikle soğuk veya soğuk-ılık arası bir duş alın. Kahvaltıda tuzlu bir şey yememeye özen gösterin. Duşa girmeden önce gözaltı şişliğinin inmesine yardımcı olacak bir bitki çayı için veya meyve yiyin.

Maydanoz , kimyon, mısır püskülü, armut ( kabuğu ile yenecek ), dereotu, kavun, kiraz sapı, enginar, şeftali, dereotu, turp, adaçayı vücuttaki şişliğin ve ödemin atılması için yardımcı olan yiyeceklerdir.

Gözaltı şişlikleri için buzdolabında soğutulup, gözlük gibi yüze takılan soğuk göz maskelerinden kullanabilirsiniz. Eğer böyle maskeleriniz varsa buzdolabının doncurucu bölümüne koyun , orada iyice donsun. İhtiyaç duyulduğunda hemen soğuk olarak uygulama yapabilirsiniz.

Bu yukarıda bahsettiğimiz jel maskeler gece yarısı tutan migren ağrılarına karşı da etkili olduğundan evinizde bir tane de olsa bulundurmanızda fayda var.

Antioksidan özelliği olan göz kremleri de şişin inmesine yardımcı olurlar.Gözün etrafına bu kremi sürüp buzdolabından aldığınız soğuk maske ile beraber 15 dakika uygulayınca şişin indiğini göreceksiniz.

Ayrıca buzluktan aldığınız bir buz küpünü yapabildiğiniz kadar gözünüzün etrafında çevirerek eritin.Gözünüzün etrafını kurulayıp losyon ile silin.

Çok aceleniz var ve siz bunları yapamayacaksanız tek çare makyaj ile kapatmak. Gözaltı kirpiklerini hiç belirlemeyin, mavi ve eflatun tonlarından kesinlikle uzak durun. Üst kirpik dibinden koyu kahve, gri veya siyah oldukça kalın bir kalem çekin. Bolca maskara sürün. Hareketli olan göz kapağına mat vizon rengi bir far sürerseniz şişliği kamufle etmiş olacaksınız.

Kamufle ederek fiziki açığınızı kapattınız ama ruhunuzdaki şişlikleri nasıl kapatacaksınız ? Bunun içi öncelikle kafanıza ne taktıysanız onu düşünmeyeceksiniz, kendinizi başka başka konularla oyalamaya bakın. Mümkün olduğunca yalnız ortamlardan uzak durun. İşe giderken toplu taşım araçlarını kullanarak kendinizi başka şeylerle oyalayabilirsiniz.

Birde üzüldüğünüz, kafanıza taktığınız şeyi işyerinde hiç bir arkadaşınıza anlatmayın. Olayları tekrar tekrar yaşamanıza yol açacaktır bu.

Güzel bir kahvaltı ve bitki çayı sonrası keyfiniz biraz daha yerine gelecektir.

Haydi geçmiş olsun.

Bir önceki yazımız olan Diş Etini Korumak İçin Günde 1 Fincan Kahve! başlıklı makalemizde ağız sağlığı, diş sağlığı ve kahvenin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı