BAKIMLI ELLER

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

Kadınların en büyük dertlerinden biride istenmeyen tüylerdir. Eskiden daha çok acı veren ve daha sık tekrarlanması gereken yöntemlere mecbur olan kadınlar günümüzde çok daha kısa sürede gerçekleşen ve daha az acı veren yöntemlerle istenmeyen tüylerden sonsuza dek kurtulabiliyorlar. Lazer epilasyon vücudumuzdaki tüylere elveda diyeceğimiz uygulanması oldukça kolay ve klasik yöntemlere göre daha az acı verip daha kısa sürede biten bir yöntemdir.

Lazer uygulamalarında tüylerden kurtulmak için bölgelere ve tüy yoğunluğuna bağlı olarak değişen seans sayıları ve süreleri bulunur. Örneğin bir kişinin tüm vücuda lazer uygulaması yaptırması ortalama 1-1,5 saat sürerken yalnızca koltuk altına yapılan lazer yaklaşık 10 dakika, tüm bacağa uygulanan lazer seansı ise yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Lazer uygulamasının en iyi sonuç verdiği bölgelerse sırayla, koltuk altı, genital bölge, alt bacak ve üst bacaktır.

Lazer uygulaması için en zor olan bölgeyse yüz bölgesidir. Çünkü bu bölge hormonlardan en fazla etkilenen bölgedir ve lazer uygulaması uygun kişilere uygun cihazlarla yapılmazsa bu bölgedeki kılların çoğalıp kalınlaşmasına neden olabilir. Lazer epilasyon için en uygun adaylar açık ten rengine sahip ve tüy rengi siyah ve tüyleri kalın olanlardır. Peki, lazer epilasyonun kimlere uygulanması önerilmez?
Lazer epilasyon vitiligo, liken planus gibi deri hastalığı olan kişilere uygulanmamalıdır. Çünkü bu hastalara lazer epilasyon uygulaması hastalıklarının aktivasyonuna neden olabilir. Ayrıca kanıtlanmış bir zararı olmamakla birlikte hamilelere yapılması da önerilmez

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı