BAKIMLI ELLER

Kaşları Güçlendirmek İçin Öneriler

Kaşları Güçlendirmek İçin Öneriler

Kaşlar yüz güzelliğinizi ve mimiklerinizin en büyük destekçileridir. Her kadın için kaşlarının önemi oldukça yüksektir. Kaşlar bazen sebepsiz yere bölge bölge dökülüp seyrekleşebilir. Seyrelmiş kaşlarınıza özel gürleştirici bakımlar yaparak gürleşip yoğunlaşmasını sağlayabilirsiniz. Doğru bakımı yaptığınız sürece seyrek kaşlarınıza çözüm bulmak oldukça kısa bir süre alacaktır. Kaşlarınızın daha dolgun ve daha gür olmasını istiyorsanız bazı bakım kürleri uygulayabilirsiniz.

Kaşlar nasıl gürleşir?

En etkili ve sağlıklı kaş, tırnak ve saç güçlendirme yöntemlerinden birisi sağlıklı beslenmektir. Gerekli vitaminleri ve mineralleri aldığınızda kaşlarınızın gürleştiğini ve güçlendiğini göreceksiniz. Kaşlarınızın gürleşmesini hızlandıran bazı besinleri sizler için listeledik.

Somon ve diğer balıklar.
Ispanak ve lahana gibi lif açısından zengin sebzeler.
Patates ve havuç gibi A Vitamini açısından zengin besinler.
Omega-3 açısından güçlü kabuklu kuru yemişler.

Kaşların gürleşmesi ve bakımıyla ilgili ip uçları
Kaşlarınıza özen gösteriyorsanız kaşlarınıza daha hassas davranmalısınız. Ters yöne doğru kaşımaktan kaçınmalısınız. Ters yöne doğru kaşımak kaşlarınızın dökülmesine neden olur.
Yanlış kaş alımlarına dikkat etmelisiniz. Kaşınızın körelen kısımları uzun uğraşlar sonucu yeniden canlanır. Kaşlarınızı işinde profesyonel kişilere emanet etmelisiniz.
Haftada bir kaş bakımı yaparak kaşlarınızın gürleşmesini beklemeyin.
Regl dönemlerinizde kaşlarınız yer yer dökülebilir. Bu dönemde kaşlarınıza biraz daha narin davranmalısınız.
Minik minik kaş masajı yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Çok narin masaj yapmanız gerektiğini unutmayın.
Deniz, kum, güneş ve rüzgar gibi etkenler kaşlarınızın dökülmesine neden olabilir.
Yüzünüze bakım ve maske uygularken kaşlarınıza dikkat etmelisiniz.
Yüzünüze peeling uygularken kaşlarınıza değmemeye özen göstermelisiniz.
Kaşlara uygulanan fondöten gibi makyaj ürünleri kıl köklerini tıkayarak kaşlarınızın uzamasını yavaşlatır.
Kaşlarınıza kalem sürüyorsanız bunu yumuşak bir aparat yardımıyla yapın. Bir far fırçasını kaleminizin ucuna değdirip kaşlarınıza sürmelisiniz.

314Hint yağı ile kaşlarınızı güçlendirip sıklaştırın

Eğer kaşlarınızın bakımına çok zaman ayıramayacaksanız size çok basit ve pratik bir bakım önerimiz var. Kaşlarınız için oldukça besleyici olan Hint yağını aktarlarda bulabilirsiniz. Günde bir kere bir pamuk yardımıyla Hint yağını kaşlarınıza sürüp yarım saat kadar bekletin. 4 hafta düzenli olarak kullandıktan sonra kaşlarınızın gürleştiğini ve sıkılaştığını göreceksiniz.

Kaşlarınızın hızlı uzaması için çözümler

Aloe vera’nın bir çok rahatsızlığa iyi geldiğini mutlaka biliyorsunuzdur. Kaşlarınızın daha hızlı uzaması ve sıkılaşması için aloe veraya başvurabilirsiniz. Bir pamuğu Aloe vera suyuna batırıp kaşlarınıza sürün. Yaklaşık olarak 1 saat kadar bekletin. Daha uzun süre kaşlarınız da kalsa bir zararını görmezsiniz. Aloe vera aynı zamanda kaşlarınızın rengini ortaya çıkarıp parlamasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı