BAKIMLI ELLER

Kolay Kilo Verme Spor Egzersizi: Cardio Hareketleri

Kolay Kilo Verme Spor Egzersizi: Cardio Hareketleri

Kadınların şu sıralar en çok sıkıntı çektiği konulardan birisi kuşkusuz alınan fazla kilolardır. Bu kilolardan kurtulmak için tercih edilen egzersizlerden en çok beğenileni ise Cardio’dur. Cardio oldukça basit bir egzersiz hareketi olmasına karşın oldukça da iyi etkisi vardır. Bu hareketler sayesinde vücuttaki yağları yapacağınız hareketlerle rahatlıkla eritebilirsiniz. Tabi Cardio hareketleri kendisine has özelliklere sahiptir.

İlk olarak söylenecek ana özellik ne çok yavaş ne de çok hızlı bir şekilde hareket edildiğidir. Yani Cardio ritmi özeldir. Bu ritim bozulmadan egzersiz hareketleri yapılmalıdır. Bu hareketler arasında en çok tercih edilenler ip atlama, bisiklet sürme ve koşu yapmaktır. Bunlar Cardio’nun genel içerikleridir. Bu hareketleri yaparak çok kolay bir şekilde kilo verilebilmektedir. Tabi bu hareketler orantılı bir şekilde yapılmalıdır. Yani ne çok bisiklet sürülmelidir ne de az koşulmalıdır.

Cardio Hareketlerinde Ritme Dikkat

Cardio hasretlerini yaparken kendinize uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Yani bünyenize göre farklı süreler belirlemelisiniz. Genel olarak spor egzersiz uzmanları Cardio egzersiz hareketlerini yapacak olan yeni adayların 30 dakika kadar çalışmasını tavsiye etmektedir. Yani her gün 30 dakika boyunca Cardio hareketleri yapılmalıdır. Bu konuda düzen ayrı bir öneme sahiptir. Kendinize doğru ritmi seçmeli ve azaltmadan/arttırmadan tek ritim de hareketleri yapmalısınız.

Bu ritmi düzenli bir şekilde 30 dakika boyunca yapabilirseniz çok iyi verim alırsınız. Kilo verme amacınıza ulaşmanızda bu hareketler çok işinize yarayacaktır. Tüm dünyadan kadınlar bu hareketler ile kilo verip sağlıklarına kavuşmaktadır. Bu açıdan duruma baktığınızda yaşantınıza bir düzen vererek sizde Cardio hareketlerini yaşamınıza sokabilirsiniz. Böylece sağlıklı ve kaliteli bir yaşamı elde ederek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yazın Nasıl Spor Yapılmalı ? başlıklı makalemizde spor ve yazın spor yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı