BAKIMLI ELLER

Makyajda Yeni Trend: Aydınlatma

Makyajda Yeni Trend: Aydınlatma

Yapacağınız küçük bir makyaj hilesiyle artık çok daha güzel bir görüntüye sahip olabileceksiniz. Biraz makyajdan anlayan herkesin kolayca uygulayabileceği makyaj tekniği olan aydınlatma ile mucizeleri yaratabileceksiniz.

Gölgeleme olarak da bilinen yüz kontürleme ile istenilen sonuçlar her zaman ortaya çıkamıyor. Yüzü daha ince gösterirken elma kemiklerini de daha çıkık gösteren bu yöntem yapılan bir yanlışla tamamen mahvoluyor. Bu tekniği yaparken birçok farklı tondan ürün kullanılıyor ve aynı zamanda biraz vakit harcamak gerekiyor. Fakat yapacağınız bir yanlış tüm etkiyi ortadan kaldırıyor.

Daha az emek harcayıp aynı zamanda da tek bir ürün kullanarak artık aynı etkiyi sorunsuz bir şekilde yakalamak mümkündür. Aydınlatma isimli bu teknikte ise yapılması gereken oldukça basittir. Yüzün belli bölgelerini aydınlatarak öne çıkmasını istediğiniz yerleri belirleyebilir ve diğer yerleri geri planda bırakabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken kısım elmacık kemikleri, burnunuzun ucu, dudağınızın üstü ve çenenize bu tekniği uygulamanızdır. Çünkü buralar aydınlatma bölgeleridir.

Çok Daha Basit Uygulanabiliyor

Çok az vakit harcayarak çok ıslak bir görünüm elde edip, aynı zamanda cildinizi daha sağlıklı gösterebiliyorsunuz. Birden çok ürüne para vermek yerine tek bir ürüne para veriyorsunuz. Alacağınız doğru aydınlatıcı ile çok güzel bir görünüm elde ediyorsunuz. Ayrıca bu yöntem sayesinde çok daha uzun süre boyunca makyajınız bozulmuyor. Yaz ayları için çok ideal bir makyaj oluyor.

Doğru Aydınlatıcıyı Seçmek

Burada dikkat etmeniz gereken 2 püf nokta vardır. 2 püf noktada cildinizle ilgilidir. Eğer soğuk bir cilt rengine yani bembeyaz ya da pembe bir cildiniz varsa soğuk tonda aydınlatıcı kullanmanız gerekir. Eğer ten renginiz sıcak yani esmer ya da buğday tonlarda ise sıcak tonda aydınlatıcı almanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Makyaj Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde makyaj temizleme ve sağlıklı makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı