BAKIMLI ELLER

Plastik Cerrahi ile Sağlıklı Yaşam

Plastik Cerrahi ile Sağlıklı Yaşam

Doğumsal, kaza sonucu yada travmatik durumlardan kaynaklı vücutta oluşan şekil bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan yöntem plastik cerrahi adı altında tedavi edilmektedir. Bu tedavi yöntemi pek çok durumdan kaynaklı olabilmektedir. Bu sebepten ötürü bu bölüm 2 ana dalda incelenmektedir. 2 ana dalında hizmet verdiği sağlık alanı farklı yönlerde bulunmaktadır.

Bu alanlardan bir tanesi estetik cerrahidir. Estetik cerrahi genel olarak vücutta bulunan bir bölgenin beğenilmemesi üzerine hizmet vermektedir. Yani onarma olarak kullanılmaktadır. Vücutlarını beğenmeyen ve bu yüzden psikolojik olarak kendilerini rahatsız hisseden insanlar bu tedavi yöntemine başvurmaktadır. İş gereği daha gösterişli ve alımlı olmak isteyen insanlar da bu tedavi yönteminden yararlanabilmektedir.

Kozmetik Cerrahi Alanları

Kozmetik cerrahinin yani estetik cerrahinin en çok uygulandığı bölgeler göğüs kaldırma, göğüs büyültme ve küçültme, kalça kaldırma, burun kaldırma gibi bölgelerdir. Bu tedavi yöntemine genel olarak bayanlar başvursa da erkeklerde plastik cerrahinin bu alanda verdiği hizmetten yararlanmaktadır. Erkekler genel olarak estetik cerrahinin göğüs küçültme alanında verdiği hizmetten yararlanmaktadır. Bazı erkeklerde büyük göğüs problemi bulunmaktadır.

Ayrıca bu tedavi yöntemini yüzde uygulamakta mümkündür. Botox özellikle en çok başvurulan estetik cerrahi hizmetleri arasında yer almaktadır. Deriyi gerdirerek cilt kırışıklıklarını engellemek mümkündür. Bu tedavi yöntemini pek çok insan kullanmaktadır. Yaşlanmaktan korkan ve morali bozulan insanların uygulayabileceği bir plastik cerrahi hizmetidir.

Rekonstrüktif Cerrahi Alanları

Diğer bir plastik cerrahi alanı ise rekonstrüktif cerrahidir. Bu cerrahi ise yeniden yapılandırma konusunda kullanılmaktadır. Daha çok doğumsal yâda kaza sonucu oluşan rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Travma ve yanıklarda, iyi yâda kötü huylu cilt tümörlerinde, yama cerrahisinde ve buna benzer rahatsızlıklarda kullanılan tedavi yöntemidir. Bu ihtiyaç halinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Görünüşten ziyade daha sağlıklı olmanız açısından gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı