BAKIMLI ELLER

Saç Rengi Doğal Yöntemlerle Açmak

Saç Rengi Doğal Yöntemlerle Açmak

Özellikle canları sıkıldığında saçlarında değişiklik yapmaya kalkışan hanımlar, saçlarını boyattıktan sonra sağlıksız ve süpürge görünümlü saçlardan şikayetçi oluyorlar. Saçlarının rengini açtırmak isteyen ama saçlarının sağlıksız ve yanmış şekil almasından çekinen hanımlara güzel ve doğal haberlerimiz var. Hazır boyaların zamanla saçı yıprattığından dolayı, saç rengini açıcı doğal yöntemler yayıldı. Doğal yöntemler ile saçlarınızın rengini açmak oldukça kolay ve mümkün.

Saçlarınızın rengini doğal yöntemlerle açmak mı istiyorsunuz?

Yazın saç rengini açmada oldukça etkili papatya suyu, oksijen suyu gibi yöntemlerin çözümünü oldukça etkili ve hızlı bir şekilde alabiliriz. Papatya suyu, oksijen suyu gibi formülleri saçlarınıza sürüp güneşte bekleyerek ve bunu birkaç kez tekrarlayarak saç renginizin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Fakat bu yöntemler maalesef kış aylarında mümkün değildir. Yapay katkılı boyalar kullanmak istemiyorsanız saçlarınızı doğal yöntemlerle doğal şekilde açmak istiyorsanız kış aylarında da uygulayarak saçınızın rengini açabileceğiniz yöntemler var.

Kış aylarında kullanabilecek veya yazın güneş altında çok fazla kalmak istemeyen kişiler için saçlarınızın rengini doğal yöntemlerle açabileceğiniz 2 farklı tarifi sizler için hazırladık.

1 – Saç Rengini Açıcı Tarçın Bal Tarifi

  • 2 çorba kaşığı bal
  • 1 çay bardağı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı tarçın

Yapılışı

2 kaşık bal ve 1 çay bardağı zeytinyağını karıştırın. Karışıma 1 çorba kaşığı tarçını da ekleyin ve tekrar karıştırın. Karışımı saçınızın her tarafına sürün ve yarım saat kadar bekletin. Uygulamayı haftada 2 kez yapmaya özen gösterin. Saçınız iki tona kadar açılır.

2 – Saçları Açıcı Papatya ve Nergis Tarifi

  • 2 su bardağı sıcak su
  • 2 yemek kaşığı kurutulmuş nergis
  • 2 yemek kaşığı papatya

Yapılışı

2 su bardağı sıcak suyun içerisine 2 yemek kaşığı kurutulmuş nergis ve 2 yemek kaşığı papatyayı ilave edin. Ardından karışımı 30 dakika kadar demlemeye bırakın. Saçınızı yıkadıktan sonra bu losyon ile ıslatın. Havlu sararak bekleyin. Buzdolabında bu suyu saklayın ve saçınızı her yıkamadan sonra uygulayın..

Saçlarınız daha sarı olurken aynı zamanda daha da parlak olacaktır. Bu karışım özellikle sarı saçlara daha çabuk etki göstermektedir.

Bu tarifler ile saçlarınızın rengini doğal yolla açabilir aynı zamanda da parlak ve canlı saçlara kolayca sahip olabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı