BAKIMLI ELLER

Sağlık personeli alımı

Sağlık personeli alımı

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar personel alımına ilişkin yeni haberleri gündeme getirdi. Öyle ki sağlık personeli alımı 2018 yılı dolayısıyla daha seri bir şekilde gerçekleşecek. Özellikle de İŞKUR üzerinden yapılacak olan alımlara sağlık görevlileri tarafından yoğun ilgi gösterilmiştir.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamalarda 16 Bin memurun açılacak olan yeni kadrolara yerleştireceklerini duyurdu. Bu haberle birlikte adayların başvurulacak pozisyonlarda hangi niteliklere sahip olması gerektiği konusu da gündeme geldi. Alımlarda dikkat edilecek olan en önemli noktanın KPSS sonuçları olduğu söylenmektedir. Bazı kurumların ise sözlü mülakat yapacağı biliniyor. Ancak alımlardaki nitelik ve şartlar kurumdan kuruma göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle ön araştırma yapılmasında fayda olacaktır.

Peki sağlık personeli alımlarındaki pozisyonlar neler olacak ? Son zamanlarda sağlık alanında yapılan iyileştirmeler neticesinde taşeron kavramımın ortadan kalktığı görülmektedir. Buna göre yeni açılan kadrolara alınacak personellerin kamu işçisi konumunda olacağı bildirilmiştir. Sağlık personeli atamaları edinilen son bilgilere göre yakın zamanda gerçekleşecektir. Başvurular yapmak için gerekli şartlar kadro açan kurumların resmi sayfalarında yayınlanacaktır.

Şu anda hangi branştan kaç kişinin atanacağı konusunda net bir rakam verilmemiş olsa da ilerleyen günlerde bu konunun netleştirileceği düşünülüyor. İŞKUR tarafından yapılacak alımların kura çekimlerininse yakında başlayacağı tahmin edilmektedir. İlgilenen adayların kurum ile sıkı bir iletişim içerisinde olması gerekmektedir. İlanları takip ederek başvuruları gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflamanın 3 altın kuralı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı