BAKIMLI ELLER

Sağlıklı ve Uzun Süreli Bir İlişkide Altın Kurallar

Sağlıklı ve Uzun Süreli Bir İlişkide Altın Kurallar

Yapılan araştırmalara göre mutlu olan çiftlerin ilişkilerini devam ettirmede önemli tuttukları bazı altın kurallar bulunuyor. Bu yazıda da işte bu kuralları sizlerle paylaşıyoruz. Sizde bu kuralları ilişkinizde uygulayarak daha mutlu bir hayata sahip olabilirsiniz.

 Güvenen Kazanır

Kendinize güven önemlidir. Tabi karşınızdaki kişiye de güvenmeniz gerekir. Ego olmadığı sürece sorun olmaz. Ego ortaya çıkmaması için güvenmek gerekiyor. Bu açıdan baktığınızda orta yolu bulmanız için birbirinize her şekilde güvenmeniz gerekiyor.

Eşinizi Özgür Bırakın

İlişki sırasında karşılıklı olarak saygı duymak gerekiyor. Her iki insanda farklı kişiliklere sahiptir ve bu açıdan duruma baktığımızda birbirinizin sınırlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Mesafeleri korursak, karşılıklı olarak özgür olmaya izin verirsek iyi bireyler olduğumuzu gösteririz. Buda çiftleri daha mutlu eder.

Empati Kurun

Herkesin dünyası ayrıdır ve herkes farklı düşünür. Eğer güzel bir şekilde anlaşmak istiyorsanız, sadece kendinizi anlatmaya değil aynı zamanda karşı tarafı da anlamaya çalışın.

Sürprizler Yapın

Yapacağınız minik sürprizler ilişkinin kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

İletişim Kurmaya Özen Gösterin

Net konuşmak ilişkiyi daha güçlü yapacaktır. Karşınızdaki kişiye taleplerinizi ve arzularınızı belli edin. Kısacası kendinizi ifade edin.

Değer Verin

İlişkinizdeki değerlere dikkat edin. Yani ilk olarak kendinize ve benliğinize değer verin daha sonra da karşınızdaki kişiye değer verin.

Kendinize Bakın

İlişkinizi canlı tutmak için kendinizi korumanız gerekir. Çünkü sevdiğiniz kişiye karşı saygınızı korumak için ilişkideki yerinizi bilmeniz gerekir.

Kabul Etmeye Çalışın

Her insanın dünyası ayrıdır. Dolayısı ile eşinizi olduğu gibi kabul etmeyi öğrenin. Bazı özelliklerini değiştirmeye çalışmayın. Onu tanımaya çalışın, keşfedin ve onun söylediği bazı konularda kabulcü olun. Bu sayede ilişkiniz uzun süreli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Erkek ve Kadın Vücudundaki En Hassas Noktalar başlıklı makalemizde aşk, erkek ve g noktası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı