BAKIMLI ELLER

Sağlıklı Yaşam İçin Doğal Ürünler

Sağlıklı Yaşam İçin Doğal Ürünler

Her şeyin yapay ve suni bir hal aldığı günümüzde sağlıklı yaşamın sırrı doğal ürünler tüketmek ve kullanmaktan geçiyor. Sadece yediğimiz, içtiğimiz değil kullandığımız şeyler de doğal olmalıdır ki her yönden kendimizi güvende hissedelim. Ancak doğal ürünlere olan ilginin biliniyor olması aynı zamanda bu alanda halkın kandırılmasına da sebep olmaktadır. Bu yüzden mutlaka güvenilir ve sertifikalı yerlerden doğal ürünler alınmalıdır.

Sertifikalı Ürünler

Doğal ürün denilince sadece sebze ve meyvenin doğalı değil, undan tutun da yüz kreminize kadar her şeyin doğalı tercih edilmelidir. Tüm bu ürün çeşitliliğini ise yaşadığınız yerlerde bulmanız imkansızdır. İşte bu yüzden sizin için ihtiyacınız olan her şeyin doğalını alternatif olarak sunuyoruz.

Ürünlerin doğal ya da organik olduğundan şüpheniz olmadan, güvenle kullanmanız için tüm ürünlerimiz ilgili belgelere sahiptir. Mesela gıda ürünlerinde dünyaca ünlü örgütler tarafından verilen doğal ve organik sertifikaları, temizlik ve bakım ürünlerinde hayvanlar üzerinden denemediğine ilişkin sertifikalar ya da vejetaryen ürünlerinde küresel vegan belgelerine sahibiz. Böylece aklınızda soru işaretleri olmadan güvenle alışveriş yapabileceksiniz. Sertifikaları yakından incelemek ve emin olmak isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Organik Gıdalar

Doğal ürünler denilince akla ilk gelen organik gıdalar olmaktadır. Çünkü doğrudan vücuda giren bu gıdalar organik olmadığında en kalıcı hasarı bırakacaktır. Bu sebeple organik beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirerek kendiniz ve aileniz için güvenilir organik gıdalar tercih etmelisiniz.

Organik gıdalar sadece hormonsuz meyve ve sebzeler değil, ürünün elde edildiği andan itibaren pakete girene kadar hiçbir kimyasal ya da katkı maddesine maruz kalmayanlarıdır. Yani ilaçlanmayan topraktan başlayan bu süreç, koruyucu kullanmadan ambalaja girene kadar devam etmelidir. İşte bu yüzden organik ürünler her aşamada özen ve zahmet ister. Bu durum ise fiyatlarının diğer ürünlere nazaran pahalı olmasına sebep olur. Her ürünü organik olarak alma şansınız yoksa dahi bebeğiniz için kullandığınız ürünleri ya da katkı maddesi aşikar olan ürünleri organik olarak tercih edebilirsiniz. Vücudunuza yaptığınız her iyilik size sağlık olarak dönecektir.

Doğal Temizlik Ürünleri

Haftada birkaç kez haşır neşir olunan temizlik ürünleri de son derece risklidir. Kimyasal içeren, aşındırıcı ya da alerjik bu ürünler sürekli olarak nefesle solunduğu gibi aynı zamanda ten temasına da uğramaktadır. Bu yüzden temizlik için kullanılan kimyasalların yerini bitkisel doğal ürünler almalıdır.

Doğal temizlik ürünleri artık diğer kimyasalları aratmayacak kadar gelişmiştir. Tamamen sağlıklı bir şekilde evinizi tertemiz yapmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Bebek Ürünleri

Tamamen steril bir ortamdan gelip bu kirli dünyaya tanışan minik yavrularınız için doğal ürünler seçmek en doğrusudur. Sardığınız battaniyeden duşta kullandığı şampuanına kadar pek çok ürünü doğal olarak sitemizden bulabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Zayıflamanın 3 altın kuralı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı