BAKIMLI ELLER

Seksi ve Sıkı Bir Karın İçin Muhteşem Öneriler!

Seksi ve Sıkı Bir Karın İçin Muhteşem Öneriler!

Biz kadınların kafamızı kurcalayan en önemli sorunlardan biride vücudumuzun yağlanmasıdır. Fit bir vücuda sahip olmak isteği ile yapılan diyetler uygulanan kürler ve yapılan sporlar ile bir hayli çaba harcıyoruz. Vücutta forma girmesi en zor olan bölgelerden biride karın bölgesidir.

Karın bölgesinde yağlanmanın gitmesi ve kaslı bir karın bölgesine sahip olarak seksiliğinizin tadını çıkartabilirsiniz. Karın bölgesini forma sokmada en etkili yöntemlerden biri de düzenli mekik çekmektir fakat düzenli mekik çekmek birçok bayana zor gelebilir. Şişkin ve yağlı karından, simit bölgelerinden kurtulmak sıkı ve seksi bir karın bölgesine sahip olmak için hazırladığım programla sizde hayalinizdeki karın bölgesine sahip olabilirsiniz.

Hazırladığımız karın bölgesini sıkılaştırmaya yönelik yeni programımızı denemenizde fayda var.
Hareketleri yapmadan önce ve yaptıktan sonra esneme hareketleri uygulamaya özen gösterin. Bu hareketleri her gün 10*3 olarak üç set olarak yapmaya başlayın ve sonrasında 15*3, 20*3, 25*3 olarak yavaş yavaş yükseltin.

Sırt Üstü Köprü Hareketi

1. Sırtüstü yatın bacak ve kollarınızla köprü oluşturun. Kalça karın ve sırt bölgesini yukarıya kaldırın.

2. Bu pozisyondayken karın ve kas bölgenizi sıkın ve 1 dakika o pozisyonda bekleyin. 1 dakika sonrasında kalça, basen ve karın bölgenizde yanma hissedeceksiniz. Bu hareket karın kaslarının yanı sıra kalça ve basen bölgelerinizde de etkili olur.

Karın Kaslarına Yönelik Şınav Hareketleri

1. Şınav pozisyonuna gelin ve karın kaslarınızı sıkın.

2. Sol bacağınızı bükün ve sol dizinizi karnınızın altından sağ omzunuza doğru çekin. Yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın. 20 kere tekrarlayın.

Balta Hareketi

1. Ağırlık kaldırma gücünüze göre 2-5 kilo arasındaki bir ağırlığı iki elinizle tutarak, sağ ayak bileğinizin önüne kadar getirin. Bu pozisyonda 30 saniye kadar bekleyin.

2. Karın kaslarınız sıkı ve kollarınız gergin bir şekilde, vücudunuzu sola doğru döndürerek, ağırlığı kaldırın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi aynı tarafta 10 kere tekrar edin. Bu hareket karın kaslarınızı çalıştırırken kol kaslarınızda da etkisini gösterecek.

Alt Karın Hareketi

1. Alt karnınızı sıkılaştırmak için en etkili hareketlerden biri de bacak hareketidir. Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı birleştirin.

2. Bacaklarınızın dikliğini bozmadan yukarıya doğru kaldırın ve yavaşça indirin. Bacaklarınızı indirirken nefes alın bacaklarınızı kaldırırken nefes verin. Bacaklarınız inik pozisyondayken ayaklarınızın yere temas etmemesine özen gösterin.

Makas Hareketi

1. Sırt üstü yatın ve ellerinizi belinizin veya poponuzun altına koyun. Sırtınız yerdeyken, bacaklarınızı dümdüz tutarak 15 santimetre kadar kaldırın.

2. Sol bacağınızı dik şekilde yukarı kaldırın. Bu hareketi yaparken karın kaslarınızı sıkın ve bu hareketi yaparken sırtınızın yerden kalkamadığından emin olun. Sol bacağınızı hızlıca aşağıya doğru indirirken, aynı anda sağ bacağınızı yukarı kaldırın. Fakat aşağıda olan bacağınızın da yerle temas etmemesine özen gösterin. Aynı hareketi 20 kere tekrarlayın.

Simit Hareketi

1. Ayağa kalkın ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Bir elinize ağırlık alın ve elinizde ağırlık olmaya yana doğru yavaşça eğilin ve tekrar dik pozisyonunuza geri dönün.

2. Bir tarafa uyguladıktan 20 kere sonra diğer tarafada 20 kere uygulayın. Ve bu hareketi 20*3 25*3 30*3 olarak yükselterek uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Dolgun Dudaklar İçin Öneriler başlıklı makalemizde dolgun dudaklar, dudak bakımı ve güzel dudaklar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı