BAKIMLI ELLER

Selülit için doğal çözümler

Selülit için doğal çözümler

Selülit genç, yaşlı, kilolu ve zayıf fark etmeden hemen her kadının başlıca estetik sorunlarından bir tanesidir. Maalesef vücutta birikmiş olan yağlar portakal kabuğu görünümüne bürünür ve yaz aylarında olumsuz etkilerini gösterir. Selülitlerin oluşması çok kolaydır. Fakat bitkisel çözümler bu derde çare bulmak için harekete geçmiştir. Tabi sadece bitkilerin değil, bizimde buna destek olarak biraz hareket alanımızı çoğaltmamız gerekmektedir. Selülit için en doğal çözümlerin başında su gelmektedir. Su bir doğa mucizesi ve canlıların en çok ihtiyacı oldukları yaşamsal bir gerekliliktir.
Günde 2 litre su içmek selülitlerin yanmasına yardımcı olacaktır. Domates, elma, brokoli gibi antioksidan içeren besinler doğru tercihleri arasında yerini alır. Bunun yanında ayda 1 kere olmak üzere 1 tutam taze defne ile 1 tutam biberiyeyi cam kavanoza koyalım. Üzerine çıkana kadar susam yağı koyalım. 2 tatlı kaşığı soya yağı ilave edip kavanozun ağzını kapatalım. 2 hafta boyunca güneş ışığını görecek bir yere koyup bekletelim. Beklettikten sonra içine 4 adet limon sıkarak selülitli olan bölgemize sürüp masaj halinde yedirelim. Bir müddet bekledikten sonra kese ile keseleyelim ve ılık su ile yıkayalım. Harika bir karışım olan bu bitkiler doğal bir yolla selülit tedavisinde etkili olacaktır.
Bunun yanında selülitlerden kurtulmamızın diğer bir doğal yolu ile bol bol egzersiz ve bacak hareketleri yapmaktır. Bacak ağırlıklı yapılan egzersizler yağ tabakalarını yok eder ve pürüzsüz bir görünüm elde etmememize neden olur. Kesinlikle kilo ile alakası olmayan selülitler tamamen beslenme alışkanlığı ile alakalıdır. Asitli, kafeinli içeceklerden uzak durmak harika bir çözüm getirecektir. Bunun yanında şekersiz yeşil çay içmek de çok etkili olacaktır. Yeşil çay yağ yakımını hızlandıracaktır. Şeker tüketimini bırakmalı ve bunun yerine çaylarımızı şekersiz olarak içmeyi tercih etmeliyiz. Selülitlere doğal yollardan veda etmek için hemen harekete geçelim

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı