BAKIMLI ELLER

Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayanlar için tırnakların önemi çok fazladır ve bu yüzden tırnak bakımı konusunda hassas davranmak gerekmektedir. Tırnaklar güzel bir görünüme sahip olmadığında ne kadar şık olduğunuzun ya da ne kadar güzel bir görünüme sahip olduğunuzun da bir önemi yoktur. Çünkü tırnaklar zarifliğin sembolüdür ve yıpranmış tırnaklar bir kadının zarifliğine gölge düşürür. Bu sebepten dolayı tırnak bakımını kesinlikle aksatmamak gerekir.

Günlük yaşantısında tırnaklarına iyi bakan ve güzel tırnaklara sahip olan insanlar toplum içerisinde çok daha rahat ederler. Kendilerine olan güvenleri artar ve toplumda saygınlık kazanırlar. Çünkü tırnaklar zarifliğin bir göstergesidir. Sosyal fobiyi azaltmada da oldukça önemlidir. Tırnakları güzel olan bayanlar çok daha rahat iletişim kurabilir.

Eğer tırnak bakımı konusunda yeterince bilgili değilseniz, aşağıdaki tüyolara göz atabilir ve bakımlı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

  • İlk olarak tırnağınıza bakım yapacağınız aletlerin sterilize edilmiş olması gerekir. Zira tırnaklardan birçok hastalık bulaşabilmektedir. Bu yüzden kullanacağınız aletlerin temiz olması bu sorunları engelleyecektir.
  • Tırnaklarınızı temizleyeceğiniz zaman ilk olarak tırnaklarınızın boyunu azaltmanız yani kesmeniz gerekir. Uzun tırnakların bakımı çok daha zordur.
  • Tırnağınızda oje varken kesinlikle temizlik yapmamalısınız. Oje içerisinde yer alan kimyasal maddeler tırnak sağlığınızı kötü yönde etkileyebilir. Aynı zamanda ojeyi çıkartırken kullandığınız temizlik ürünleri de tırnaklardaki yağı azaltabilir. Bu yüzden aseton gibi ürünleri kullanırken biraz yağ eklemeniz faydalı olacaktır.
  • Günlük olarak tırnak törpülemeniz tırnaklarınızın güzel bir şekilde uzamasını sağlayacaktır. Fakat tırnaklarınızı törpülemeden önce törpünüzü temizlemeniz gerekir.
  • Tırnaklarınıza bakımlarınızı yaptıktan sonra süslemek isterseniz ilk boyama işlemini yapın. İlk olarak zemin astarı sonra renkli cila ve en son olarak da şeffaf üst astarı yaparak güzel bir görünüm elde edin.

Bir önceki yazımız olan Bakımlı Ellere Sahip Olmak İçin Doğal Peeling Tarifi başlıklı makalemizde bakım, bakımlı eller ve el bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı