BAKIMLI ELLER

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Kadınlar için şık görünmek, giyinmek oldukça önemlidir.Bunun için saatlerce alışverişte ve ayna karşısında kalabilirler. Çünkü kadın kendine yakışanı giydiği sürece, mutlu ve özgüvenli hissedecektir. Peki kendinize yakışanı nasıl belirleyebilirsiniz?  Öncelikle kişinin kendi proporsiyonunu bilmesi ve buna göre tercih etmesi gerekir.  Uzun boylu kadınlar giyim konusunda daha şanslıdır. Çünkü boyları, varsa kilolarını kapatacağı için giyecekleri her şeyi kendilerine yakıştırırlar.

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli sorusunu; uzun boylu zayıflar, uzun boylu şişmanlar olarak gruplandırarak cevaplayabiliriz.

Uzun boylu zayıflar; ince ve uzun bir yapıya sahip iseniz, vücudunuzu daha orantılı göstermek için sizi olduğunuzdan kısa ve hafif kilolu gösterecek şeyler tercih etmeniz gerekir. Farklı ve parlak renklerin bulunduğu, daha bol tunik tarzı, yatay çizgileri ve büyük desenleri bulunan giysileri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Bacaklarınızın inceliğini ve kalçalarınızın küçüklüğünü kapatmak için, büzgülü, pileli, drapeli modeller ve belinizi saracak kalın kemerler, büyük aksesuarlar size yardımcı olacaktır.

Uzun boylu şişmanlar; boyunuz kilonuzu kapattığı için şanslı kadınlardansınız diyebiliriz. Ancak bu şansı giyim konusunda doğru tercihlerle şık hale getirmeniz sizin elinizde. Vücuda hafif oturan elbiseler, daha koyu renklerle vücut orantınızı dengeleyebilirsiniz. Daha küçük boyutlardaki aksesuarlar sizi daha ince yapıda gösterebilir. Kumaşınızı yapısı ince dokulu olduğu takdirde yapınızı daha az iri gösterecektir. Dikine çizgili ve daha küçük desenli mat kıyafetler sizi daha şık ve güvende hissettirir.

Uzun boylu kadınlar neler giymeli sorusuna genel tavsiyelerimiz ; Skiny-jean pantolonlar, mini etekler , ağları düşük pantolonlar, desenli, çizgili kıyafetler tam size göre kıyafetlerdir. Ayrıca boyunuzun avantajı olarak babet giyimi de hem rahatlık hem de kıyafetinize şıklık kazandıracaktır.

Uzun Boylu Kadınlar Neler Giymemeli

Uzun boylu kadınlar neler giymemeli sorusuna ilk cevabımız tek renk kıyafetlerden kaçınmalısınız olacaktır. Tek renk kıyafetler de elbiseler, tulum gibi sizi olduğunuzdan daha uzun göstererek vücudunuzu orantısız bir görüntüye sokacaktır.  Aşırı salaş ve bol kıyafetlerden, fazla abartılı takılardan kaçınmanız proporsiyonunuzun daha güzel ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bacak boyunuzu kesecek uzun iken daha kısa gösterecek ara boy eteklerden kaçınmanızda tavsiyelerimiz arasındadır.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Yılın Moda Renkleri başlıklı makalemizde moda renkler ve renk modası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı