BAKIMLI ELLER

Yağlı ciltler için bitkisel gece kremi

Yağlı ciltler için bitkisel gece kremi

Bilindiği gibi yağlı ciltleri dengelemek, diğer ciltlere göre oranla daha zordur. Çünkü yağlı ciltlerin sürekli yağ biriktirmesi ve cildin gözeneklerini kapatması söz konusudur. Özellikle T bölgesinde biriken yağların sürekli göze çarpması da estetik açısından kişilerin sıkıntıya düşmesini sağlar. Uzmanlar tarafından yağlı ciltler için özel hazırlanan bitkisel gece kremlerini evde kolayca yapabilirsiniz. Sık sık hazırlayacağınız yağlı cilt kremini düzenli olarak kullanabilirsiniz. Cildin yapısını dengeleyerek, gözeneklerin hava almasını sağlayacak ve gereğinden fazla yağ üretmesini hafifletecektir. Cildiniz yağlandığı zaman, yaptığınız makyaj da çok fazla kalıcı olmayacaktır. Kolayca hazırlanan gece kreminizi her gün gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Öncelikle 3 çorba kaşığı yoğurt, 1 adet yumurta sarısı, krema, 1 çorba kaşığı krema, yarım çorba kaşığı sirke, yarım çorba kaşığı domates suyu ve 1 çorba kaşığı bal ile yağı azaltan gece kreminizi hazırlayabilirsiniz. Yoğurt ve yumurta sarısını bir kabın içine krema kıvamına gelinceye karıştıralım. Balı ateşte ılık hale getirelim. Kıvama gelince karışıma ilave edelim. Daha sonra sirke ve domates suyunu ekleyip düzgün bir kıvama gelmesini sağlayalım. Kıvama gelince her gece düzenli olarak kremi cildinize sürebilirsiniz. Eğer cildinizde fazla kuruluk yaparsa, krema veya kaymağını biraz fazla ilave edebilirsiniz.

Bilindiği gibi yağlı ciltler sivilce yapar ve buda oldukça rahatsız edicidir. Sivilce savan bitkisel kremi aynı şekilde evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Suna Dumankaya tarafından tavsiye edilen bitkisel krem 1 tutam gül yaprağı, 1 tutam taze maydanoz, 1 adet salatalık ve 2 adet bıldırcın yumurtası ile hazırlanabilir. Öncelikle gül yapraklarını, maydanoz ve salatalıkları robottan geçirelim. Daha sonra bu karışıma bıldırcın yumurtasını ilave edip tekrar karıştıralım. Karışımı krem olarak sivilcelerin üzerine sürelim ve 20 dakika bekleyelim. Sonrasında ılık su işle yıkayalım. Haftada 3 veya 4 defa kullanabileceğiniz krem ile yağlı ciltlere ve buna bağlı oluşan sivilceleriniz yok olacaktır

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklar, Yara, Çürükler ve Enfeksiyonlar için.. başlıklı makalemizde cilt bakımı, cilt kırışıklığı için bakım ve kırışıklık için maske hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı