BAKIMLI ELLER

Yazın Nasıl Spor Yapılmalı ?

Yazın Nasıl Spor Yapılmalı ?

Spor yapan insanların kafasında bir soru var, Yazın Nasıl Spor Yapmalı? Havaların ısınması ile birlikte spor yapmakta güçleşiyor. Ayrıca ter salınımı arttığından dolayı yazın spor yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle spor yapan insanlar için yaz mevsimi kaçırılmayacak bir fırsattır.

Bu güzel mevsimde açık havada spor yapma fırsatını bulabiliyor ve tertemiz oksijeni ciğerlerinize çekebilirsiniz. Yaz aylarında spor yaparken önceki aylardan farkı olmayacak sadece vakitlerinizde ve besinlerinizde birazda olsa değişikliğe gitmek zorunda kalacaksınız.

Yaz aylarında spor yaparken öğlen vakitlerinden mutlaka sakınmalısınız. Sporunuzu sabah erken saatlerde ya da akşam saatlerinde yapmalısınız. Yani havanın serin olduğu vakitlerde sporunuzu yapmanız daha uygun. Yaz aylarında açık havada yapılabilecek en uygun spor yürüyüş ve koşudur. Özellikle ormanlık ya da yeşillik alanlarda spor yapabilecek imkanınız varsa tadına doyum olmaz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa en azından Pazar günleri aracınız ile bu tarz alanlara giderek sporunuzu yapabilirsiniz.

Bunun dışında gündelik yaptığınız sporlara yaz aylarında devam etmenizde hiçbir sakınca yoktur. Ancak yaz aylarında terleme artacağından dolayı bol sıvı tüketmeniz önemlidir. Sıvının yanı sıra gün içerisinde içerisinde su bulunan karpuz ve benzeri meyleri tüketmeniz iyi gelecektir. Ayrıca önemle belirtmek isteriz ki yaz aylarında yapılan sporda daha fazla terleme sağlandığı için toksinlerinizi atmak ve zayıflamak için en bulunmaz fırsatlardan birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı