BAKIMLI ELLER

Yüz Şekline Göre Doğru Makyaj Teknikleri

Yüz Şekline Göre Doğru Makyaj Teknikleri

Makyaj yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Makyaj yapmak kadınlar için bir sanattır. Bu sanatı iyi bir şekilde yapan kadınlar çok daha hoş bir görünüme sahip olurken etrafından daha fazla saygı görür. İyi ve kusursuz makyaj kendini hemen belli eder. Kusursuz makyajda ilk dikkat edilecek kısım yüz şekline göre makyaj yapmaktır. Bu sebepten dolayı da kadınların bu konuda dikkatli olması ve yüzlerini daha güzel bir şekilde ortaya çıkartacak makyajları yapması gerekir.

Yapacağınız makyaja başlamadan önce yüz şeklinizin nasıl olduğunu bilmeniz gerekir. Doğru makyaj ancak bu şekilde yapılabilir. Herkesin yüz şekli birbirine göre farklılık göstereceğinden dolayı da herkes her makyajı yapamaz.

Oval Yüzler

Makyaj yapan uzmanlar arasında en çok beğenilen yüz şekli ovaldir. Kusursuz olarak nitelendirilen bu tipide birkaç tane önemli makyaj kuralı vardır. Oval yüz şekline sahip olan bayanların ilk önce köşeli makyaj olarak nitelendirilen uygulamalardan uzak durmaları gerekir. Oval yüz hattına yuvarlak çizgiler yapılmalıdır.

Yuvarlak Yüzler

Eğer yüz şekliniz yuvarlak ise makyajda ilk önce çene ve elmacık kemiklerini belli etmek gerekir. Bu sayede çok daha güzel bir makyaj yapabilirsiniz. Çünkü yuvarlak yüzde özellikle kemik bölgelerini göstermeleri gerekir.

Kare Yüzler

Kare yüze sahip olan bayanlarda çok daha katı bir yüz duruşu vardır. Bu katı duruşu kaldırmak içinde canlı renklere sahip makyaj ürünleri kullanmak gerekir. Böylece görüntünüz çok daha yumuşak ve samimi olacaktır.

Yukarıda verilen yüz şekillerine göre makyajlar sadece birkaç önemli tüyodur. Bunlar gibi daha pek çok farklı yöntem vardır. Bu konuda dikkatli olmak en doğru makyajı yapmakta etkilidir. Makyaj çeşitlerini ne kadar iyi bilirseniz, duruma göre o kadar güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu sayede gittiğiniz yerde hep ilgi çekersiniz.

foto-galeri-bakimli-eller-com-buton

Likewise, by that decade, an institution was forming that would define the teenage years like no other https://pro-academic-writers.com the new comprehensive high school concerned with the problems and talents of the vast majority of adolescents, instead of a privileged few.

Bir önceki yazımız olan Makyajda Yeni Trend: Aydınlatma başlıklı makalemizde aydınlatıcı makyaj, makyaj ve makyaj trendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kütahya vişne fidanı